Το Σχολείο
Εγγραφή μαθητών στο σχολείο (στην Α΄ Γυμνασίου)

Η εισαγωγή των μαθητών στην Α΄ Γυμνασίου του Μουσικού Σχολείου γίνεται ύστερα από επιλογή. Οι μαθητές εξετάζονται σε μουσικές δεξιότητες από Επιτροπή Μουσικών μετά την αποφοίτησή τους από το Δημοτικό (μετά τις 15 Ιουνίου).

Οι ενδιαφερόμενοι οφείλουν να υποβάλλουν αίτηση συμμετοχής για τη διαδικασία επιλογής κατά την περίοδο 10-31 Μαΐου στο Μουσικό Σχολείο.

Χάρτης

Διεύθυνση: Λεωφόρος Ιωαννίνων 210 - Πρέβεζα (πρώην κτήρια ΤΕΙ Ηπείρου, έναντι ΚΤΕΛ).

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 26820.29686

email: mail@gym-mous-prevez.pre.sch.gr

Δείτε την εγκύκλιο που απέστειλε το Υπουργείο Παιδείας σχετικά με τη pdfΔιαδικασι?α εισαγωγη?ς των μαθητω?ν στην Α ? τα?ξη Γυμνασι?ου των Μουσικω?ν Σχολει?ων για το σχολικο? ε?τος 2016- 17

Πρόγραμμα σπουδών (2013)

Δείτε το νέο pdfΜεταβατικό Ωρολόγιο πρόγραμμα για τα Μουσικά Σχολεία που δημοσιεύτηκε στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως τον Οκτώβρη του 2013.

Δείτε και τοpdf Ωρολόγιο πρόγραμμα για τα Μουσικά Σχολεία που δημοσιεύτηκε το 2012 και περιλαμβάνει τα διδακτικά αντικείμενα σε όλες τις τάξεις (Γυμνασίου και Λυκείου).

Τροποποιήσεις στον τρόπο εξέτασης των μαθημάτων και την εισαγωγή στο σχολείο

Στις 2/4/2013 δημοσιεύτηκε στην εφημερίδα της Κυβερνήσεως Τροποποίηση και Συμπλήρωση της υπ ? αριθμ. Γ2/3850/16.6.1998 (ΦΕΚ 658/τ. Β ?/1.7.1998)

<< Έναρξη < Προηγούμενο 1 2 Επόμενο > Τέλος >>

Σελίδα 1 από 2