Ανακοινώσεις για το Κοινό Κατατακτήριες εξετάσεις για εισαγωγή στη Β? και Γ? Γυμνασίου και Α?,Β? και Γ? Λυκείου
06 Σεπτεμβρίου 2017

Σύμφωνα με την αριθμ. 64379 /Δ2/ 25-04-2017, Ε.τ.Κ, τ.β, αρ.φ.1405  εφόσον      προκύψουν κενές θέσεις στις Β? και Γ? τάξεις του Γυμνασίου καθώς και στις Α?,Β?,Γ? τάξεις Λυκείου από μετεγγραφή, απομάκρυνση μαθητών ή οποιοδήποτε άλλο λόγο, τότε αυτές οι κενές θέσεις συμπληρώνονται μέσω κατατακτηρίων εξετάσεων που πραγματοποιούνται εντός του τρίτου δεκαημέρου του μηνός Σεπτεμβρίου κάθε σχολικού έτους.

Οι κενές θέσεις , που έχουν προκύψει από μετεγγραφές μαθητών είναι οι εξής:

Τάξη Β΄ Γυμνασίου:  Δύο(02)

Τάξη Γ΄ Γυμνασίου: Μία (01)

Τάξη Α΄ Λυκείου:      Έξι (06)

Τάξη Β΄ Λυκείου:     Δύο (02)

Τάξη Γ΄ Λυκείου:   Πέντε (05)