Ανακοινώσεις για Σπουδαστές 15ο ΜοντέλοΤο Μοντέλο Ηνωμένων Εθνών της Θεσσαλονίκης Ηνωμένων Εθνών Θεσσαλονίκης
Συντάχθηκε απο: Έλλη Σιαπανίδου
10 Οκτωβρίου 2016

Το 15ο Μοντέλο Ηνωμένων Εθνών Θεσσαλονίκης (15th Thessaloniki Model United Nations) θα πραγματοποιηθεί στις 9, 10 και 11 Δεκεμβρίου 2016, στις εγκαταστάσεις της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής στη Θεσσαλονίκη.
  Σκοπός του Μ.Η.Ε. είναι η ευαισθητοποίηση και ενημέρωση των νέων σχετικά με τα παγκόσμια προβλήματα, η βελτίωση των ρητορικών ικανοτήτων τους με τη δημόσια έκφραση και την τεκμηριωμένη υποστήριξη των ιδεών τους και τέλος η έρευνα και μελέτη διεθνών θεμάτων και εξελίξεων μέσω μιας τριήμερης άσκησης προσομοίωσης των εργασιών του Οργανισμού Ηνωμένων Εθνών. Το εν λόγω Μ.Η.Ε. Θεσσαλονίκης απευθύνεται σε μαθητές Γενικών Λυκείων και της Γ΄ Γυμνασίου.

Για περισσότερες πληροφορίες τα σχολεία που επιθυμούν να συμμετάσχουν μπορούν να επισκέπτονται την ιστοσελίδα του οργανισμού «Hellenic Model United Nations Organisation (HMUNO)»: http://www.hmuno.org ή να απευθύνονται στο email: tmun@hmuno.org .