Δραστηριότητες Εφημερίδα Διαπασών Στη Διαπασών 7ο Τεύχος

Εξώφυλλο 7ο Τεύχος

pdfΣτη Διαπασών 7ο Τεύχος

Αγαπητοί αναγνώστες,

Έφτασε και το τέλος αυτής της τόσο γεμάτης σχολικής χρονιάς...

Με το τελευταίο αυτό τεύχος της Διαπασών σας αποχαιρετούμε για φέτος και ανανεώνουμε το ραντεβού μας το Σεπτέμβριο με την ίδια όρεξη και διάθεση για επικοινωνία.

Και όπως και στα προηγούμενα τεύχη θέλουμε να μοιραστούμε μαζί σας μια ακόμη επιτυχία αυτού του εντύπου: Η εφημερίδα μας επιλέχτηκε ανάμεσα σε πολλά σχολικά έντυπα για να παρουσιάσει τη δουλειά της σε ημερίδα που διοργανώνουν το Αθηναϊκό - Μακεδονικό Πρακτορείο Ειδήσεων (ΑΠΕ-ΜΠΕ) και το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής (ΙΕΠ) του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων με θέμα τα μαθητικά μέσα ενημέρωσης.

Και φυσικά, συνεχίζουμε να εξοπλίζουμε το σχολείο μας (πάντα βέβαια με τη δική σας στήριξη αρωγό). Με τα έσοδα που συγκεντρώθηκαν από το προηγούμενο τεύχος αγοράσαμε έναν φορητό υπολογιστή για τις ανάγκες των μαθημάτων.

Καλή ανάγνωση, λοιπόν, και καλό καλοκαίρι! Ραντεβού και πάλι σε αυτές τις σελίδες το Σεπτέμβρη!

Η συντακτική ομάδα