Δραστηριότητες Συναυλίες Εόρτια Μουσικών Σχολείων
Εόρτια Μουσικών Σχολείων
26 Ιουνίου 2015

DSC 0078Το Μουσικό Σχολείο Πρέβεζας συμμετείχε στα "Εόρτια Μουσικών Σχολείων 2015" που πραγματοποιήθηκαν το βράδυ της Δευτέρας 22 Ιουνίου στην Πλακάδα του Αγίου Σπυρίδωνα στην Κέρκυρα, μαζί με τα Μουσικά Σχολεία Άρτας και Κέρκυρας.
Η συναυλία των Μουσικών Σχολείων ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία και το κοινό υποδέχτηκε με ιδιαίτερο ενθουσιασμό το Σύνολο Κρουστών και το Σύνολο Παραδοσιακής Μουσικής του σχολείου μας - και τα δύο με επιμέλεια του καθηγητή κρουστών Θόδωρου Τόλη.
DSC 0094Το Σύνολο Κρουστών λίγο πριν την έναρξη της συναυλίας παρήλασε στο Λιστόν και εντυπωσίασε με το δυναμισμό και την εξαιρετική του εμφάνιση.
Η μουσική δε σταματά ποτέ και το Μουσικό Σχολείο Πρέβεζας έχει έντονη παρουσία στα δρώμενα της πόλης, αλλά και της ευρύτερης περιοχής. Μετά την επιτυχημένη εμφάνιση δύο μουσικών συνόλων πρόσφατα (20-21/6) στην Ευρωπαϊκή Γιορτή της Μουσικής, θα ανοίξει με το σύνολο κρουστών υπό την καθοδήγηση του ακούραστου και εμπνευσμένου μουσικού Θόδωρου Τόλη, το 33ο Διεθνές Φεστιβάλ Χορωδιών της Πρέβεζας που θα πραγματοποιηθεί από τις 2 έως τις 5 Ιουλίου 2015.
Καλό καλοκαίρι με πολλή μουσική και αισιοδοξία.